פרופיל עו"ד יניב סולמי

עורך הדין יניב סולמי בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן משנת 1997, חבר בלשכת עורכי הדין בישראל משנת 1998, בעל תואר שני במשפטים בהיבט המסחרי בהצטיינות מטעם אוניברסיטת בר אילן משנת 2005, ומוסמך כנוטריון משנת 2008.

עו"ד סולמי מקפיד להשתלם בהשתלמויות של לשכת עורכי הדין בתחומי עיסוקו לרבות: דיני מקרקעין, דיני מיסוי מקרקעין, דיני חברות ודיני ירושה. הוא מתעדכן תדיר בהחלטות מנהל רשות מקרקעי ישראל, ועדות מקומיות, משרד השיכון והרשות להתחדשות עירונית, ובפסיקה הרלוונטית של כל הערכאות המשפטיות במדינת ישראל.

עו"ד יניב סולמי ממונה לעיתים ככונס נכסים של נכסי מקרקעין מטעם בית המשפט, וההוצאה לפועל. הוא ייצג בעבר חברת ביטוח בתביעות רשלנות מקצועית של עורכי דין בתחום המקרקעין, ושירת במילואים ביחידה מובחרת בצה"ל כקצין קשר בדרגת רב סרן. 

עו"ד יניב סולמי בעל ניסיון עשיר בליווי וייעוץ ללקוחות בהסדרה מחודשת של נכסי המקרקעין שבבעלותם, הכוללת ארגון מחדש של אופן אחזקת הנכסים (ע"י יחידים, שותפויות ותאגידים).

במקרים של אחזקת נכסים משותפים, נכון לתכנן מראש באמצעות הסדרה מחודשת את האפשרות, שחלק מהשותפים יחפצו לעזוב את השותפות, ולבצע את ההיפרדות שתטיב עם השותפים מבחינת תמורות ומבחינת מיסוי. הסדרה מחודשת של נכסי המקרקעין נדרשת לשם גמישות במימושם וניצול של יתרונות מס בשלב מימוש הנכס, ובנוסף קידום תכנוני של הנכסים לשם השבחתם.

מימוש של שותף בנכס בעת מסוימת, לא תמיד יתאים לשאר השותפים באותה עת אם בכלל. לכן, חשוב להכין מבעוד מועד מנגנונים מוסכמים בין השותפים, שייצפו אירוע כזה, ויתנו לו מענה גמיש, ראוי ומאוזן.

בהסדרה מחודשת של שותפים בנכסי מקרקעין, ההסתכלות היא בצרכים האישיים של כל אחד מיחידי השותפות. במועד ההסדרה המחודשת, נדרש לבחון את מצבו האישי של כל שותף מבחינת רצונותיו ורווחתו האישית, בראיה צופה פני עתיד. הדין הישראלי מורכב מהרבה נדבכים שאינם בהכרח מתואמים אחד עם השני. מערכות דינים רבות מתחומי משפט שונים משפיעים על עסקאות הנדל"ן, ועל התוצאות העסקיות של בעל הנכס.

כל אלו, יצריכו את עורך הדין להיות בקיא היטב בדיני החברות, הירושה, המקרקעין ומיסוי מקרקעין. בקיאות רחבה זו הכרחית, כדי לאפשר לעורך הדין יכולת ליצור מבעוד מועד מנגנונים מוסכמים בין השותפים, שיתנו מענה גמיש, ראוי ומאוזן לכל שותף, אם אירוע כזה יתממש.

 

עו"ד יניב סולמי בעל ידע עשיר ומקיף בתחומי דיני מקרקעין, מיסוי מקרקעין, אגודות שיתופיות, דיני חברות ומימוש צוואות וירושות. עו"ד סולמי רכש ניסיון רב במסגרת השירותים המשפטיים אותם הוא מעניק ללקוחותיו, בתחום של הסכמים במקרקעין והסכמים מסחריים. הוא יודע לאבחן את צרכי הלקוח ובהתאם לכך לתפור עבורו את העסקה הנכונה ביותר. עו"ד סולמי מציג פתרונות לבעל הנכס לשם מימוש נכסיו בדרך הנכונה, או הסדרה רישומית נכונה והכדאית ביותר עבורו, בראיה צופה פני עתיד. עו"ד יניב סולמי בעל ניסיון רב במימוש זכויות בעלים בנכס, באופן שבו ניתן להשביח את שווי הנכס ולמקסם את פוטנציאל התשואה מהנכס. הוא רכש ניסיון רב בארגון מחדש של עסקאות מסחריות בתחום המקרקעין, בהם השביח שווי עסקאות, וחסך בעלויות מס. עו"ד יניב סולמי רכש ניסיון עשיר בניהול וליווי לקוחות בתחומי המשפט האזרחי – מסחרי, המקרקעין, תביעות כספיות ופירוקי חברות שעסקו ביזמות נדל"ן, ורכש ניסיון רב בליווי וייצוג לקוחות בכל הערכאות המשפטיות במדינת ישראל, לרבות בית המשפט העליון